Команда ГО «Простір позитивних змін» провела другий дводенний тренінг зі штатними психологами ДСНС та фахівцями мобільних психологічних груп на тему «Особливості психологічної допомоги особам із тривожністю, страхами, фобіями, та людям, які зазнали втрат».
Як зазначила директорка ГО «Простір позитивних змін» Наталия Стадничук , страхи звичайна природна реакція на загрозу або незнайомі обставини, але іноді вони можуть заважати нормальному життю та розвитку. Зараз, під час війни страхи можуть бути посилені через загрозу фізичного поранення, втрату близьких та загальну невизначеність. Сьогодні страх за власну безпеку, страх втрати дому та майна, а також страх за майбутнє своєї родини є основними. Треба розуміти ці страхи при наданні психологічної допомоги та підтримки людям, які пережили воєнні конфлікти.
Тренерка Елена Цыцульникова підкреслила, що травма від втрати близької людини може викликати відчуття безпорадності та боротьбу з неприємними емоціями, спогадами та тривогою, які не зникнуть. Більшість людей, які пережили травматичний досвід, пов’язаний із загрозою смерті чи серйозними фізичними травмами, будуть більш вразливі до гучних звуків, яскравого світла чи запахів, які асоціюються з подіями, у яких довелося бути. Вони матимуть роздратованість, гнів, постійну настороженість, метушливу пильність і вибіркову концентрацію уваги. Тут потрібен відповідний психологічний супровід.
Проєкт впроваджується за ініціативи ГО «Простір Позитивних Змін» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Фото – Ірина Ожегова

Написати коментар

41/5000 Ваша електронна адреса не буде опублікована.