Підбиваємо підсумки проєкту зі створення та облаштування кімнати психологічного розвантаження для роботи психологів з особовим складом Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області та його підпорядкованих підрозділів, а також покращення навичок психологів Головного управління.
Як пройшов проєкт, які зроблені висновки, та що вдалось зробити, ми запитуємо у підполковниці служби цивільного захисту Марини Терентьєвої.
– Пані Марино, розкажіть, чи актуальним був проєкт?
– Наразі, ця зона психологічного розвантаження, на базі пожежно-рятувального підрозділу, яка є осередком забезпечення психологічного комфорту рятувальників дозволяє отримувати їм позитивні емоції і почуття, релаксувати та абстрагуватися від різних факторів негативного впливу та відновлюватися після виконання завдань за призначенням. Один з головних інструментів у кімнаті – це оснащення обладнанням з світловими ефектами. Ця кімната дарує відчуття спокою та радості. А це дуже актуально у наш складний час. Враховуючи невелику площу, у кімнаті психологічного розвантаження бажано уникати суб’єктивного відчуття тісноти (насиченість дрібними предметами та інше). Тому, наразі наша зона психологічного розвантаження обладнана достатньою кількістю комфортних меблів.
– Яке склалося враження від проведених тренінгів?
– Навчання сподобалося! Завжди раді відвідати психологічний тренінг та обмінятися досвідом. Важливо, що кожне з подібних навчань, це завжди можливість підвищити свою професійну компетентність.
– Кімната психологічного розвантаження наразі працює, Багато працівників ії вже відвідало?
– З моменту відкриття кімнати психологічного розвантаження, її відвідувачами стали 254 особи. Це персонал ДСНС, який мав можливість відвідати як індивідуальні так і групові заняття з психологом. Окрім занять у кімнаті психологічного розвантаження великим попитом користуються саме м’які крісла. У них рятувальники розташовуються у вільній позі та поринають у звуки водоспаду і спів пташок. Саме подібні сеанси відпочинку викликають позитивні емоції.
– На вашу думку, чи потрібно продовжувати проведення додаткових тренингів іх психологічною службою?
– У майбутньому, якщо це можливо в рамках співпраці, мати можливість психологам ДСНС офлайн стати учасниками супервізійних зустрічей, що надасть можливість обговорити свої випадки і впевнитись у тому, що напрям роботи вірний.
– Дякуємо вам за відповідь.
Нагадаємо, що проєкт впроваджувався за ініціативи ГО «Простір Позитивних Змін» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».