Місяць тому ми почали працювати зі штатними психологами ДСНС та фахівцями мобільних психологічних груп. Метою цього проєкту є створення умов для якісної роботи тих, хто кожного дня знаходиться у стресових ситуаціях.
З початком активної фази російської військової агресії, необхідність у проведенні психологічних заходів, спрямованих на підтримку здорового психоемоційного стану, значно зросла, а місця для проведення заходів наразі нема. Це сталося тому що 22 травня 2022 року під час повітряної атаки ворожа ракета влучила у будівлю аварійно-рятувального загону спеціального призначення, де розташовувалась кімната психологічного розвантаження Головного управління. Від того часу, психологи позбавлені можливості ефективно проводити психологічні тренінги та групову роботу з рятувальниками.
Тому ми почали з облаштування кімнати психологічного розвантаження, придбали та встановили обладнання та меблі. Також підготували дводенні тренінги за темами: «Психологічна допомога та розвиток резильєнтності», «Особливості психологічної допомоги особам з тривожністю, страхами, фобіями, та людям, які зазнали втрат», «Психологічна робота з військовослужбовцями – учасниками бойових дій на етапі відновлення».
Як зазначила директорка ГО «Простір позитивних змін» Наталя Стаднічук, програма тренінгів направлена саме на профілактику психоемоційного перенавантаження і розвитку психологічного стресу в процесі службової діяльності та корекцію психоемоційного стану працівників у випадках його порушення, підвищення ефективності їх службової діяльності, у тому числі в екстремальних умовах.
Проєкт впроваджується за ініціативи ГО «Простір Позитивних Змін» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Фото – прес-служба ДСНС