На тренінгу для майбутніх фасилітаторів груп психологічного ресурсування обговорювали тему рефреймінгу.
Метод рефреймінгу широко застосовується в психології для зняття емоційної напруги, зміни поведінки. Він допомагає людині побачити інший сенс у тому, що відбувається. В голові змінюються наголоси, увага переключається з проблеми на її вирішення.
Тренерка Елена Цыцульникова наголосила на основних аспектах теми: «Змініть кут зору, сфокусуйте увагу на інших аспектах – і ви зміните значення ситуації. Змініть сенс ситуації – і ви зміните пов’язані з нею відчуття».
«Позитивний рефреймінг використовується для того, щоб вселити в людину оптимізм, тобто за допомогою рефреймінгу можна позбутися тривог, вийти з депресивного стану. Досягається це завдяки тому, що людина починає дивитися на травмувальну чи сумну ситуацію чи подію з іншого ракурсу», – додала тренерка Наталия Стадничук .
Після практичних вправ наші фасилітатори були однієї думки – що будь-яку ситуацію можна переформулювати з негативної в реалістичну та конструктивну. І цю навичку вони будуть використовувать під час проведення груп ресурсування.
Проведення груп психологічного ресурсування відбувається в рамках проєкту «Розвиток мережі фасилітаторів груп психологічного ресурсування «Будь в ресурсі!», що реалізується за підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна Розбудова стійкої системи громадського здоров’я