Сьогодні наша рубрика «Цікава читанка» розповість про книгу «ПТСР: робочий зошит. Ефективні методики подолання симптомів травматичного стресу».
Через велику кількість травмованих людей персональні психологічні проблеми можуть переростати у соціальні. Як цьому запобігти? Адже люди у складних психічних станах не мають ресурсу самотужки вирішувати важливі життєві питання, можуть провокувати конфлікти та наражати оточуючих на небезпеку.
По-перше, розібратись з собою. Зі спеціалістом – психологом або психотерапевтом. По-друге, зрозуміти, що посттравматичний синдром — діагноз, від якого ніхто не застрахований. Пережитий і неподоланий стрес нагадує про себе різними проявами тривоги: нав’язливими думками, спогадами, нічними жахами тощо.
Якщо ви страждаєте на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) чи пережили травмуючу подію, то можете відчувати низку неприємних симптомів, зокрема флешбеки, нічні кошмари, безсоння, занепокоєння, залежність, депресію та думки про самогубство. ПТСР — важкий стан, проте його можна розглядати як початок нового позитивного життєвого етапу.
Саме у цей час ми дуже наполегливо рекомендуємо прочитати цю книгу. Тому що там ви знайдете знайдете ефективні методики роботи з ПТСР, в тому числі перемотування назад, контейнерування травматичних спогадів, пропрацювання травмуючих сновидінь, тригерів та флешбеків тощо.
Всі вправи, що надаються у книзі, розроблені за допомогою методик когнітивно-поведінкової терапії.
Авторки книги Мері Бет Вільямс і Сойлі Пойюла — професійні психотерапевтки, експертки з травми, вони в усіх тонкощах розуміють психологію травми й відновлення та пропонують клієнтам, які потерпають від ПТСР, та їхнім терапевтам стислий довідник із самодопомоги й терапевтичних методик.
Дуже корисне у книзі те, що вона також містить кілька розділів, присвячених психотравмам у ветеранів з досвідом бойових дій.